Гришо с втора победа в Лондон, надигра Гофен

Григор Димитров постигна втора победа на финалния турнир на АТП в Лондон, надигравайки с категоричното 6:0, 6:2 световния номер 8 Давид Гофен. Българинът показа изключителна игра и отказа съперника си след час и 14 минути на корта. Така Димитров оглави класирането в група „Пийт Сампрас“, а в петък ще се изправи срещу Пабло Кареньо Буста в третия си двубой в зала „О2 арена“, съобщи ТВ Европа.

Вторият успех на Димитров го класира за полуфиналите, където в събота ще срещне втория от група „Борис Бекер“ – Джак Сок или Александър Зверев, които играят в четвъртък вечерта. Това е осми полуфинал за най-добрия ни тенисист в турнир от АТП.

Григор спечели първия гейм в мача при свой сервис, след което направи и първи си пробив, който бе затвърден за 3:0. В четвъртия гейм българинът спечели психологическата битка с нов пробив, макар при четвъртия си брейк пойнт. Димитров поведе с 5:0 след гейм на нула, след което взе и сета след трети пореден пробив за едва 27 минути.

Добрата серия на нашия тенисист продължи и във втория сет, като взе сервис гейма си и направи четвърти пореден пробив в мача за 2:0. Гофен оказа съпротива при сервис гейма на Димитров и имаше брейкпойнт, за да пробие българина, но не успя и изостана с 0:3.

Белгиецът успя да вземе подаването си за 3:1, а най-труден за българина бе петия гейм във втория сет. Той изостана с 0:30 и бе предупреден за разговор с треньора си. Въпреки това той взе гейма за 4:1. Съперникът на Григор взе сервис гейма си за 4:2, но Гришо взе набързо подаването си за 5:2 с гейм на нула, а след това отново проби обезверения си съперник за крайното 6:2.